Sangria

Az egyik legismertebb spanyol ital a sangria, amit a köznyelvben „spanyol bólénak” is szoktak hívni. A forró nyáresti partik elengedhetetlen kelléke ez a friss gyümölcsökből és még finomabb italokból készült hűsítő ital.

Hozzávalók:

1 db narancs
2 db lime
100 g eper
100 g idénygyümölcs (málna, barack, meggy, cseresznye)
2 ek. cukor
4 cl brandy
4 cl narancslikőr
2 rúd fahéj
4 dl narancslé
4 dl ásványvíz
1 üveg édes vörösbor
Elkészítés:

A narancsot meghámozzuk és kifilézzük, egy tálba tesszük. A lime-okat 8-8 részre vágjuk, kicsit megtörjük és beletesszük a tálba. Az epret és az idénygyümölcsöket megmossuk, feldaraboljuk és szintén a tálba tesszük. Megcukrozzuk és ráöntjük a brandy-t és a narancslikőrt. Beletesszük a fahéjrudat, és folpack fóliával letakarva egy éjszakán át a hűtőszekrényben érleljük. Tálalás előtt kivesszük belőle a fahéjat és belekeverjük a narancslevet, vizet, és a bort. Jól behűtve, nagy üdítőspohárban tálaljuk.