Országos Nyelvi Verseny 2017

Tedd próbára magad, és nyerj!

A Nyelvtudással az Egységes Európáért Alapítvány és a Nemzetközi ECL Nyelvvizsgaközpont 2017-ben is országos versenyt hirdet középiskolás fiataloknak angol és német nyelvből.

A versenyen részt vevők az akkreditált nemzetközi ECL nyelvvizsga előírásai alapján, valós vizsgaszituációban, írásbeli fordulón vesznek részt középfokú (B2 szintű) követelmények szerint, illetve felsőfokú (C1 szintű) követelmények szerint.

Az alapítvány angolból és németből nyelvenként két kategóriában hirdet versenyt valamennyi magyarországi középiskolás (gimnazista, szakközépiskolás) diák számára.

1. kategória: középfokú nyelvvizsga bizonyítvánnyal még nem rendelkező, de a szinthez közel álló középiskolás diákok

2. kategória: középfokú nyelvvizsga bizonyítvánnyal már rendelkező középiskolás diákok

A nyelvi verseny részei:

Első forduló:

Mindkét kategóriában hallott és olvasott szövegértési, valamint fogalmazási feladatok megoldása.

Második forduló:

Az első fordulón legjobban teljesítő 20 versenyző számára szóbeli vizsga.

A nyelvi verseny írásbeli fordulójának időpontja:

2017 február 17

A nyelvi verseny írásbeli fordulójának helyszíne:

Saturnus Nyelviskola (3530 Miskolc, Arany János u. 29.)

A jelentkezők e-mailben névre szóló értesítést kapnak a verseny pontos helyéről és időpontjáról, valamint visszajelzést az eredményről.

Nevezési feltételek:

Nevezhet minden középiskolás diák, aki NEM kéttannyelvű iskolában tanulja az adott nyelvet, és aki nem az adott nyelv nyelvterületén született, illetve élt huzamosabb ideig.

1. kategória - középfokú nyelvvizsga-bizonyítvánnyal még nem rendelkező diákok:
nevezési lap kitöltése és nevezési díj

2. kategória - középfokú nyelvvizsga-bizonyítvánnyal már rendelkező diákok:
nevezési lap kitöltése, nevezési díj és a középfokú nyelvvizsga bizonyítvány fénymásolata

Nevezési díj:

Nevezési határidő:

2017 február 1

Nevezni a Saturnus Nyelviskolába elküldött nevezési lappal és a nevezési díj befizetésével lehet.
A nevezési lapot ügyfélszolgálatunkon beszerezheted.
Jelentkezésedet az alábbi oldalon is megteheted:

Döntő:

Az Országos Nyelvi Verseny első fordulójának összesített eredménye alapján alakul ki a szóbeli döntő mezőnye. Ezen a 20 legjobb eredményt elérő versenyző vesz részt. Az összesített írás- és szóbeli eredmény figyelembe vételével alakul ki a győztesek végső országos sorrendje.

A szóbeli verseny időpontja: 2017 március 16.
Az érintett versenyzők e-mailben névre szóló értesítést kapnak.

Díjak:

Az 1. kategória nyelvenkénti első három helyezettjének jutalma egy ingyenes akkreditált középfokú, a 2. kategória nyelvenkénti első három helyezettjének díja pedig egy ingyenes akkreditált felsőfokú nemzetközi ECL nyelvvizsga-lehetőség.
A 4-5. helyezett mindkét kategóriában 10000 Ft-os ECL nyelvvizsgára szóló bonuszt kap. A verseny szponzorai további díjakat és jutalmakat ajánlanak fel a legeredményesebben szereplő versenyzőknek.

Az eredményekről itt a Hírek, érdekességek oldalunkon tájékozódhatsz.