Nick Hornby: Betoncsók

Nick Hornby, a Pop, csajok, satöbbi és az Egy fiúról szerzőjének új regényéről nehéz írni, hiszen tele van váratlan és meglepő fordulatokkal - melyek főleg Hornbytól számítanak meglepőnek, mivel inkább egy tudományos-fantasztikus sztoriba illenének.

De szót se többet, nehogy a kelleténél többet áruljunk el! Lényeg a lényeg: a Betoncsók főhőse egy 16 éves kamasz, a deszkás Sam, aki azt meséli el nekünk (és a világ legnagyobb deszkása, Tony Hawk poszterének, hiszen hozzá szokott beszélni), hogyan változtatta meg az egész életét 5 másodperc épp akkor, amikor úgy érezte, teljesen rendben mennek a dolgai - egészen addig, amíg nemcsak szó szerint, de átvitt értelemben is összecsókolózik a betonnal.