Mesevilággá változik London

Idén novemberben sem maradhat el (még az eső miatt sem) a brit főváros egyik legmesésebb rendezvénye, a Lord Mayor´s Show. A közel 800 (!) éves múltra visszatekintő parádé idején zsúfolásig megtelnek London utcái.

A díszes felvonulás, pompa nem másról szól, mint a Lord Mayor-ról, azaz az évente újraválasztott City polgármesteréről, aki ezen a napon aranyhintón érkezik a Royal Courts-ba eskütételre valamint megválasztásának hivatalos kihirdetésére.

Bár a pompás felvonulás már veszített jelentőségéből az elmúlt évszazadokhoz képest, nincs év, hogy a Lord Mayor-nek ne kéne megtennie ezt a több mérföldes útvonalat.

Érdekesség, hogy az első olyan rendezvény volt a Lord Mayor's Show, melyet a BBC élőben közvetített és teszi ezt persze a mai napig is.Az ünnepség egy fergeteges tüzijátékkal zárul a Temze folyó felett.

Forrás: angolportal.hu