La Shica Koncert (E)

Flamenco és hiphop a Millenáris fogadóban 2008 09. 19. – én

Andalúzia a flamenco szülőhazája. Az utóbbi években tapasztalhattuk, hogy e stílus új képviselői jelennek meg a színen, akiket a szaksajtó egy viszonylag friss kategóriába, mégpedig az urban flamenco-ba sorolja.

A Rennaisance Me! program őszi, kiemelt fellépője is egy ilyen, spanyolországi, ifjú üdvöske, a La Shica.

Az egyik legfinomabb fúzióját játsszák a közel ezer éves (andalúz) Flamencónak, amiről tudjuk, hogy formáját a mór behatás és a klasszikus gitárdarabok keresztezésével megénekelt történetek adják.

A zenekart a klasszikus flamenco megújítójaként tartják számon Spanyolországban, lévén a hozzáadott zenei elemek tovább színesítik az egyébként rögzített szabályok alapján játszható zenét.