Külföldre készülő munkavállalók, figyelem!

A Külügyminisztérium újból felhívja a figyelmet, hogy fokozott óvatossággal járjon el bárki, ha külföldön akar munkát vállalni. A körültekintést az indokolja, hogy az utóbbi időben főként Nagy-Britanniában és Írországban, valamint a skandináv államokban nőtt azoknak a száma, akik bajba jutottak, miután felültek csalók hamis állásajánlatának, amely főként nyelvtudást nem igénylő, kétkezi munkára vonatkozott.

Ezért a külügyi tárca kéri, hogy ha valaki idegenben akar dolgozni, csakis érvényes munkaszerződés birtokában induljon el, de csak akkor, ha lehetőleg személyesen megbizonyosodott arról, hogy az okmányban foglaltak megfelelnek a valóságnak. Mindig legyen náluk továbbá annyi pénz, amennyi a hazajutáshoz szükséges, mert a külföldön működő konzulátusok csak legvégső esetben és csupán bizonyos feltételek megléte esetén tudnak e célra kölcsönt nyújtani, egészen pontosan ha az illető nem önhibájából került nehéz helyzetbe. Azon felül ne adják ki kezükből érvényes úti okmányukat. Pénzt pedig az állítólagos munkaadónak vagy a közvetítőnek csak alapos megfontolás után adjanak.

Forrás: www.orientpress.hu