Csak tíz éves, de már tíz nyelven beszél

Nyelvi zseninek kiáltották ki Arpan Sharnát, a 10 éves kisfiút, aki már 10 nyelven tanult meg beszélni az anyanyelvén kívül.

Arpan az Oldbury-i (West Midlands) általános iskola tanulója. Különleges tudását CD-ROM-ok segítségével szerezte. Folyékonyan beszél franciául, spanyolul, németül, olaszul, kínaiul, lengyelül, valamint thai, szuahéli és az Ugandában használt luganda nyelven. A hindit - származásának köszönhetően - a szüleitől tanulta. Olaszul 7, németül 8, még spanyolul már 9 évesen tudott beszélni. - írja a MediPress.

Arpan számára a szuahéli és a kínai mandarin nyelvek jelentették a legnagyobb kihívást. A birminghami Blue Coat Iskola igazgatója, Richard Lynn szerint Arpan egy igazi nyelvi zseni.

A fiú azonban nem akar nyelvekkel kapcsolatos szakmát választani. Sebészként szeretne majd dolgozni külföldi kórházakban.

Forrás: www.stop.hu