Alatriste Kapitány

írta:
Agustín Díaz Yanes
Arturo Pérez-Reverte

A történet helyszíne a 17. század királyi Spanyolországa, IV. Fülöp gyenge és könnyen manipulálható monarchiáját egy korrupt királyi ház irányítja.

Diego Alatriste Őfelsége büszke, Flandriában szolgáló katonája, aki békeidőben Sevilleban és Madridban zsoldos. Szereleme a kor legnépszerűbb színésznője, María de Castro. Haldokló fegyvertársának ígéretet tett: gondját viseli fiának, Iňigo Balboa-nak. De Alatriste hiába próbálja óvni Iňigo-t a katonaságtól és a szerelemtől, sorsát nem kerülheti el. Ráadásul Iňigo szerelmének az apja - Louis de Alquézar - Alatriste esküdt ellensége.

Viggo Mortensen főszereplésével készült filmben tanúi lehetünk intrikáknak és csalásoknak, párbajoknak és csatának, szerelemnek és gyűlöletnek, mialatt korhű képet kapunk a 17. századi Spanyolországról.

A film alapja Arturo Pérez Reverte több, mint 25 nyelven megjelent népszerű regénye.