Abruzzoi napok Budapesten

2007. október 8. - 2007. október 9.

2007.október 8., hétfõ 18.00 óra

Olasz Kultúrintézet (Budapest VIII. Bródy Sándor u. 8.)
Kultúra, turizmus, gasztronómia Chieti Megyében
Chieti Megye bemutatkozása, „CERRONE Jewellers" (Gyémánt Oscar-díj) ékszerbemutató, olasz - magyar Rotary tagok találkozója.
Fogadás jellegzetes borokkal és étkekkel Chieti Megye szervezésében

2007. október 9., kedd

17.00 óra
„A bor és a lakoma - A hatalom jelei"
címû kiállítás megnyitója
Magyar Nemzeti Múzeum (Budapest VIII., Múzeum krt. 14-16.)
A kiállítás kurátorai: MARIA RUGGERI, SZABÓ ÁDÁM. A kiállítás 2007. november 9-ig tart nyitva, hétfõ kivételével minden nap 10 órától 18 óráig.

18.00 óra
A megnyitót követõen az Olasz Kultúrintézet Nagytermében (Budapest VIII., Bródy Sándor u. 8.), kerül sor a „BOR, A FÖLD CSILLAGOS FIA" címû elõadásra, mely e nemes ital századokon átívelõ történetét meséli el versekben. Az esten közremûködik ALESSANDRO QUASIMODO, MARIO CEI, valamint ADALBERTO MARIA RIVA zongoramûvész.

„CERRONE Jewellers" (Gyémánt Oscar-díj) ékszerbemutató.
Az este fogadással záródik, jellegzetes borokkal és étkekkel Abruzzo Tartomány Mezõgazdasági Igazgatósága és Abruzzo Mezõgazdasági Fejlesztési Irodája (ARSSA) közös szervezésében.