szűrés téma szerint:
szűrés nyelv szerint:
Utolsók közt nyelvtudásban

A teljes magyar lakosság 27 százaléka beszél legalább egy idegen nyelvet. Ezzel alaposan el vagyunk maradva az európai átlagtól: a polgárok 28 százaléka három nyelvet ismer.

Külföldre készülő munkavállalók, figyelem!

A Külügyminisztérium újból felhívja a figyelmet, hogy fokozott óvatossággal járjon el bárki, ha külföldön akar munkát vállalni. A körültekintést az indokolja, hogy az utóbbi időben főként Nagy-Britanniában és Írországban, valamint a skandináv államokban nőtt azoknak a száma, akik bajba jutottak, miután felültek csalók hamis állásajánlatának, amely főként nyelvtudást nem igénylő, kétkezi munkára vonatkozott.

Abruzzoi napok Budapesten

2007. október 8. - 2007. október 9.

Képzési tanácsadás

Jelentkezés képzési tanácsadásra

2. Német Filmnapok

Corvin Budapest Filmpalota 2007. szeptember 21. - 2006. szeptember 24.

Állást ér a ritka nyelv ismerete

A kommunikációképes angoltudás mára alapkövetelménnyé vált a munkaerőpiacon. A sikeres álláskeresés érdekében azonban nem árt némi pluszt - például Magyarországon kevéssé beszélt nyelvet - felvonultatni. A válság egyik nyerő karrierépítési stratégiája lehet a nyelvtanulás. Az új nyelvet tanulóknak érdemes szláv vagy skandináv nyelveket választaniuk.

Sangria

Az egyik legismertebb spanyol ital a sangria, amit a köznyelvben „spanyol bólénak” is szoktak hívni. A forró nyáresti partik elengedhetetlen kelléke ez a friss gyümölcsökből és még finomabb italokból készült hűsítő ital.

Te is fogadhatsz külföldi vendéget!

Gyakorold az eszperantó nyelvtudásod itthon

Forró Zápor

Spanyol, feliratos film

Az idegen nyelvek ismerete madaraknál is hasznos

A kanadai csuszka jól érti egy másik madárfaj vészjelzéseit, sőt, még a támadóra vonatkozó finom utalásokat is képes értelmezni –ezzel saját életét védi.