Saturnus Nyelviskola Miskolc

Hírek, érdekességek

szűrés téma szerint:
szűrés nyelv szerint:
Németországi karácsonyi szokások

Németországi karácsonyi szokások

Sok német tájegységen nagyon régi karácsonyi szokásokkal találkozhatunk. Így pl. a partvidéken a Télapó hajóval jön a tenger felől, hogy a kikötőben köszöntse a gyerekeket és a felnőtteket- A Hanza-romantika a közvetlenül a kikötőben vagy parton rendezett karácsonyi vásárt jelenti.

Utazási tippünk karácsonyra

Utazási tippünk karácsonyra

Vásárolj karácsonykor Angliában! Egy jó kis úticél, nem csak vásárláshoz - Spitalfields.

Drezdai kalács

Drezdai kalács

A következő receptet azoknak ajánlom, akik szeretnek a konyhában sok időt tölteni. Nekik mindenképpen érdemes ezt az igazán finom német specialitást elkészíteni, de a többiek is nyugodtan hozzáláthatnak, mert a végeredményben nem fognak csalódni.

Képzési tanácsadás

Képzési tanácsadás

Jelentkezés képzési tanácsadásra

Olasz filmnapok a Puskinban

Olasz filmnapok a Puskinban

Idén ötödik alkalommal rendezik meg Budapesten a Közép-Európai Olasz Filmfesztivált, melynek keretében 10 filmet láthatnak a filmkedvelők minden este 8 órás kezdettel a Puskin moziban november 5 - 16.-ig.

A gólyák 90 százaléka nem tudja, mi a főnév

A gólyák 90 százaléka nem tudja, mi a főnév

Az angol nyelv alapszabályait is tanítják majd a gólyáknak az ausztráliai Monash Egyetemen, az oktatók ugyanis döbbenten látták, hogy a fiatalok nem is konyítanak a nyelvtanhoz.

Csak tíz éves, de már tíz nyelven beszél

Csak tíz éves, de már tíz nyelven beszél

Nyelvi zseninek kiáltották ki Arpan Sharnát, a 10 éves kisfiút, aki már 10 nyelven tanult meg beszélni az anyanyelvén kívül.

Pikáns káposzta bajor módra

Pikáns káposzta bajor módra

Ha unjátok már a szokásos krumpli, rizs, párolt zöldség köretet, próbáljátok ki a következő káposzta receptet. Biztos vagyok benne, hogy nem fogtok csalódni e remek bajor ételben, és ezután mindig az asztalra kerül a sült húsok mellé.

Vicces nyelvi videó

Vicces nyelvi videó

Akkor inkább eszperantó.

Utolsók közt nyelvtudásban

Utolsók közt nyelvtudásban

A teljes magyar lakosság 27 százaléka beszél legalább egy idegen nyelvet. Ezzel alaposan el vagyunk maradva az európai átlagtól: a polgárok 28 százaléka három nyelvet ismer.