100 kiló cukorból sütöttek oltárképet

A spanyolországi Valencia pékjei és cukrászai úgy döntöttek, saját munkájukkal készülnek a Mare de Déu (Isten anyja) fesztiválra, melynek keretében hatalmas oltárképet készítettek a Szűzről, süteményből.

Száz kiló cukor felhasználásával sütötte meg a több mint ezer sütödét tömörítő Cukrászok és Pékek Szövetsége az Elhagyatottak Szűz Anyja (Virgen de los Desamparados) templomának fő oltárképét. A három méter magas és két méter széles kép Valencia patrónusát ábrázolja arany lepelben, a tiszteletbeli polgármester pálcájával.

Készítői a hagyományos, kék színű valenciai csempék stílusát szerették volna vele feleleveníteni. Az alkotást el is helyezték a szövetség székhelyének homlokzatán, melyet három éve az érsek is megáldott, elismerve a mesteremberek áldozatos munkáját.

forrás: hirszerzo.hu